Profesjonalne peelingi to znakomity wybór dla osób, które chcą oczyścić swoją skórę. Nowoczesne peelingi wykonywane przy użyciu lasera dodatkowo odmładzają i ujędrniają skórę w nieinwazyjny sposób. Peeling laserowy, erbowo-yagowy czy węglowy? Który wybierzesz?

Peeling laserowy

Nowoczesny peeling laserowy daje zdecydowanie lepsze efekty niż metody chemiczne (kwasy) i mechaniczne (mikrodermabrazja). W porównaniu z innymi technikami peelingowymi ta metoda jest zdecydowanie precyzyjniejsza i skuteczniejsza. Peelingi laserowe są często polecane pacjentom z uszkodzeniami posłonecznymi, przebarwieniami oraz powiększonymi porami. Tego typu zabieg jednocześnie pomaga w zmniejszeniu zmarszczek czy redukcji blizn. Dzięki peelingowi skóra odzyska odpowiednie napięcie i będzie wyglądać świeżo. Na czym polega peeling laserowy? Wiązka lasera powoduje kontrolowane powstawanie maleńkich uszkodzeń na skórze, dzięki czemu skóra jest mobilizowana do odnowy. W efekcie tych działań przyspieszeniu ulega również produkcja elastyny i kolagenu. Skóra staje się wyraźnie odświeżona, ale też odmłodzona. W celu uzyskania najlepszego efektu zaleca się powtórzenie zabiegu od dwóch do nawet pięciu razy.

Peeling erbowo-yagowy

Innym rodzajem peelingu laserowego jest peeling wykonywany przy użyciu lasera erbowo-yagowego, czyli w skrócie lasera Er:YAG. To urządzenie nazywane jest też zimnym laserem, bo jego użycie nie powoduje oparzeń zdrowych tkanek. Laser używany do peelingu wpływa na wygładzenie skóry, większe napięcie oraz poprawę kolorytu. Po zabiegu skóra jest grubsza, zdrowsza i wygląda młodziej. Laser Er:YAG stosowany jest również do usuwania zmarszczek – kurzych łapek, zmarszczek palacza oraz tych na szyi. Skóra, którą poddaje się jego działaniu odzyskuje dawną witalność. Zabiegi z laserem erbowo-yagowym można także stosować profilaktycznie.

Peeling węglowy

Kosmetyki na bazie węgla i zabiegi z jego wykorzystaniem od pewnego czasu są bardzo popularne. Wśród profesjonalnych zabiegów z węglem szczególnym zainteresowaniem cieszy się peeling węglowy. Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry uprzednio pokrytej specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Drobinki aktywnego węgla wnikają w najdrobniejsze zagłębienia. Jak dokładnie wygląda peeling węglowy? Po dokładnym oczyszczeniu, na skórę nakłada się emulsję węglową i wciera dokładnie we wszystkie nierówności i pory.
Drobinki węgla stanowić będą materiał absorpcyjny dla promieni lasera. Skóra jest naświetlana jednym przejściem lasera w trybie termicznym, co zwiększa wnikanie węgla w pory oraz stymuluje regenerację komórek skóry. Naświetlanie laserem w specjalnym trybie powoduje mikrowybuchy węgla na powierzchni skóry dając efekt peelingu fotomechanicznego. Rezultaty peelingu z węglem to: oczyszczone i zwężone pory skóry, zmniejszenie stanów zapalnych, ujednolicony koloryt, stymulacja komórek do produkcji kolagenu i odbudowy skóry oraz ustabilizowanie wydzielania sebum. W celu osiągnięcia optymalnego i długotrwałego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Stopień poprawy zależy od stanu skóry i rodzaju problemu, niemniej znaczna poprawa jest zauważalna już po pierwszym zabiegu. Z każdym kolejnym zabiegiem efekty będą coraz bardziej widoczne.

 

Zastanawiasz się, który peeling będzie najlepszy dla Ciebie? Masz pytania dotyczące zabiegu? Zapraszamy do Centrum Medycznego Michalak, gdzie po konsultacji dobierzemy najlepszy peeling dla Twojej skóry. Warto zaznaczyć, że proponowane przez nas peelingi są bezbolesne, a przy tym dużo skuteczniejsze niż tradycyjnej metody złuszczania martwego naskórka i dają więcej korzyści, dlatego są coraz chętniej wybierane przez pacjentów.